Експорт аграрної продукції: хто і за скільки у нас купує?

Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства підготував топ-п’ятірку країн, які найбільше купують аграрну продукцію.

Лідируючу позицію стабільно займає Індія, яка купує українські бобові овочі, овес, соєву та соняшникову олію. Загальна сума експорту даних товарів складає $1,8 млрд.

На другому місці знаходиться головний світовий азійський імпортер – Китай із загальною вартістю $1 млрд. Наявність даного ринку серед топів, не новина, адже країна розвивається та постійно потребує великої кількості продукції. Найбільше було відвантажено до Китаю кукурудзи на загальну суму $489 млн, соняшникової олії — $334 млн, молочної сироватки – $11,3 млн та ін.

Країна тюльпанів та вітряків – Нідерланди – треті. Країна активно імпортує м’ясо та їстівні субпродукти птиці, вершкове масло, кукурудзу, гречку та просо. Експорт даних позицій складає $643 млн.

Четверте місце за Іспанією. Вартість експорту країни знизився на 32% у порівнянні з 2017 роком (країна опустилась на одну сходинку вниз). Кукурудза та бобові (свіжі та сушені) користуються найбільшим попитом серед іспанців.

Одна з найбільших нафтодобувних країн – Королівство Саудівська Аравія, імпортувала продукції на загальну вартість $510 млн. Основними позиціями поставок були яйця птиці без шкарлупи, ячмінь, м’ясо та їстівні субпродукти птиці.

«Україна – це аграрна держава, з великим експортним потенціалом. Проте щоб закріпитись на світовому ринку, вітчизняним експортерам слід розвивати виробництво продукції з доданою вартістю. Український виробник повинен орієнтуватися на якість продукту, який випускає на ринок», – стверджує аналітик Ради з питань експорту продовольства, Олександра Кищук.

Нагадаймо, Україна в 2018 році продала в країни Європейського Союзу товарів більше, ніж будь-коли за часи своєї незалежності.Джерело статті: “http://agravery.com/uk/posts/show/eksport-agrarnoi-produkcii-hto-i-za-skilki-u-nas-kupue”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Топовые новости