У ДБР допитують журналістів Bihus.Info, обіцяють викликати ще й заступника директора НАБУ

Державне бюро розслідувань викличе на допит детективів Національного антикорупційного бюро України, а також першого заступника бюро Гізо Углаву у рамках розслідування кримінальної справи стосовно можливого отримання хабарів правоохоронцями.


Про це заявив голова ДБР Роман Труба, інформує «Тиждень».


«Усі працівники НАБУ, які фігурують у журналістському розслідуванні, які фігурують у службових розслідуваннях бюро, обов’язково будуть не лише викликані, а й допитані під час кримінального провадження», – сказав він.


Відповідаючи на запитання, чи буде ДБР викликати на допит першого заступника директора НАБУ Углаву, який також фігурує у розслідуванні журналістів, Труба сказав: «Звичайно».


Очільник ДБР також зазначив, що наразі у бюро допитуються журналісти «Bihus.Info», а після отримання від них доказів на допит викличуть правоохоронців.


«Спочатку потрібно допитати людей, які дадуть прямі доказі, і після цього ми будемо викликати всіх правоохоронців. Журналістів ми уже допитуємо», – сказав він.


Раніше у ДБР повідомляли, що після виходу журналістського розслідування порушили кримінальну справу щодо можливого отримання чиновниками ГПУ, СБУ, ДФС та НАБУ хабарів.


В оприлюдненій 11 березня четвертій частині журналістського розслідування «Bihus.info» йшлося про те, що працівники Служби безпеки, Військової прокуратури, Державної фіскальної служби і Національного антикорупційного бюро допомагали засновнику ТОВ «Оптимумспецдеталь» Андрію Рогозі вирішувати проблемні питання.


У розпорядженні журналістів опинилася телефонна переписка, у якій йдеться, що Рогоза і його партнер Віталій Жуков давали хабарі правоохоронцям за закриття кримінальних справ. При цьому фірма спеціалізувалася на постачанні на оборонні підприємства, які входять до концерну «Укроборонпром», контрабандних деталей до військової техніки з Росії.


Зокрема, в листуванні Рогози і Жукова йдеться про хабар у вигляді автомобіля BMW для співробітника столичного главку СБУ Дмитра Москаленка.


Також у листуванні згадуються перший заступник директора НАБУ Гізо Углава, детективи бюро Дмитро Литвиненко і Олег Борисенко, а також позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко.


Після виходу даного сюжету у НАБУ заявили, що розпочали службове розслідування за озвученими фактами. У бюро стверджують, що жоден зі співробітників НАБУ не брав хабарів.


Нагадаймо, 12 березня Державного бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістів, у яких йдеться про те, що службові особи правоохоронних органів за хабар закривали справи щодо корупції в оборонній сфері.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/03/15/u_dbr_dopytuyut_zhurnalistiv_bihusinfo_obitsyayut_vyklykaty_shche_y_zastupnyka_1530081”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Топовые новости