Справа Крючкова: НАБУ проситиме для екс-нардепа арешт із заставою у понад 346 млн грн

Дмитра Крючкова затримали у Німеччині у квітні минулого року
Дмитра Крючкова затримали у Німеччині у квітні минулого року


НАБУ підозрює екс-нардепа у причетності до корупційних оборудок компанії «Енергомережа» з низкою українських обленергоДетективи Національного антикорупційного бюро України за погодження прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури наполягатимуть на триманні голови правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова під вартою з альтернативою застави в розмірі 346,22 млн₴ Про це повідомили у прес-службі НАБУ.


Як вже відомо, 15 квітня 2019 року голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова, підозрюваного у завданні збитків державі на суму понад 346 млн грн, екстрадували з Німеччини в Україну.


Детективи НАБУ затримали екс-посадовця в міжнародному аеропорту «Бориспіль».


«Впродовж 48 годин з моменту затримання суд має обрати йому запобіжний захід. Детективи НАБУ за погодження прокурорів САП наполягатимуть на триманні підозрюваного під вартою з альтернативою застави в розмірі 346,22 млн грн», — повідомили у прес-службі НАБУ.


Зазначимо, Крючкова затримали у Німеччині у квітні минулого року.


Крючкова підозрюють в причетності до заволодіння коштами державного сектора економіки в сфері енергетики в сумі 424 млн грн за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння майном), ч. 3 ст. 27 (організатор правопорушення), ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація грошових коштів) КК України.


За версією слідства, заволодіння відбувалося шляхом укладення і погодження постачальниками електричної енергії угод про переведення боргу від споживачів електричної енергії до нового боржника і договору на поставку природного газу для вироблення електричної енергії на умовах передоплати. Отримані відповідно до угод і договору кошти екс-нардеп використав на власний розсуд, легалізувавши таким чином здобуті злочинним шляхом гроші.


Водночас журналісти проекту «Схеми» оприлюднили отримані ними телефонні розмови осіб, голос яких схожий на Крючкова, нардепа від БПП Ігоря Кононенка, бізнесменів-братів Ігоря та Григорія Суркісів, а також інших осіб. Переговори підтверджують, що зазначені особи також можуть бути причетні до виведення грошей з обленерго в Харкові, Черкасах і Запоріжжі в «приватні кишені».


Зокрема, на одному із записів звучить прохання відвезти гроші обсягом $600 тис. в офіс Суркісів.


Раніше у ЗМІ з’явилася інформація про спроби Суркіса забезпечити Крючкову отримання російського громадянства з метою уникнення екстрадиції.


Також нагадаємо, ЗМІ називають Крючкова людиною Суркісів, адже представники братів входили до керівних органів компанії «Енергомережа».


«Очевидно, що за схемою «Енергомережі», і не тільки за неї, дійсно стояв мозок більш серйозний, ніж його власний (Крючкова, — ред.), а саме — мозок Григорія Суркіса. І під час дачі показань Крючков це може розкрити. Одна участь у схемі «Енергомережі» вже може коштувати українському олігарху кількох років позбавлення волі», — зазначив з цього приводу політолог Владислав Дзівідзінський.


Зазначимо, що 11 квітня брати Суркіси були викликані на допит у НАБУ.


Додайте «ГЛАВКОМ» в свої обрані джерела ⟶

Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/sprava-kryuchkova-nabu-prositime-dlya-eks-nardepa-aresht-iz-zastavoyu-u-ponad-346-mln-grn-586352.html”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Топовые новости