Всі підозрюють усіх. Мешканка Окленда розповіла НВ про ситуацію в Новій Зеландії після теракту

Всі підозрюють усіх. Мешканка Окленда розповіла НВ про ситуацію в Новій Зеландії після теракту — фото

REUTERS / SNPA / Martin Hunter

В результаті нападу загинули 49 людей

REUTERS / SNPA / Martin Hunter


Мешканка новозеландського міста Окленд Катерина Несмелова розповіла Радіо НВ про обстановку в країні після терористичної атаки на дві мечеті в Крайстчерчі.

За словами Несмелової, люди дуже налякані, оскільки Нова Зеландія є дуже мирною і толерантною країною.

"Місцеві ЗМІ дуже перелякані, але ж ви прекрасно розумієте, що це роздувається така істерія. Зараз на кожному кутку всі підозрюють всіх. В нашому місті десь о п’ятій годині підривники підірвали два підозрілих рюкзаки на центральному вокзалі, і поліція тут же заявила, що це ніяк не пов’язано з терактом у Крайстчерчі", — зазначила вона.

Мешканка Окленда зазначила, що передумови для здійснення теракту були відсутні, а нападники були немісцевими [встановлено, що одним з озброєних людей був австралієць, — Ред.], під чию "гарячу руку" потрапила Нова Зеландія.

Як зазначає Несмелова, звинувачення трьом спільникам вже відомого нападника не висунуть до того моменту, поки їх причетність до злочину не доведе суд, тому їхні імена невідомі.

Масова стрілянина в двох мечетях Нової Зеландії сталася вранці 15 березня. Озброєні люди увійшли до мечетей Аль-Нур і Лінвуд Масджид, що розташовані по сусідству, близько 13:45 за місцевим часом (3:46 за Києвом), відразу після денної молитви і заблокували вхідні двері. Свідки повідомляють, що на момент захоплення в мечетях залишалися близько 200 і 300 осіб відповідно. Після цього пролунали постріли.

Поліція затримала чотирьох підозрюваних у причетності до стрілянини — трьох чоловіків і одну жінку.

Одним з озброєних людей є австралієць, який написав 37-сторінковий маніфест, що описує його наміри. У ньому злочинець каже: "Це терористичний акт". Відзначається, що вбивця вів пряму трансляцію розстрілу прихожан в мечеті.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/vsi-pidozryuyut-usih-meshkanka-oklenda-rozpovila-nv-pro-situaciyu-v-noviy-zelandiji-pislya-teraktu-50011027.html”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Топовые новости