Корупційний скандал у Сумах: митників звинуватили у зриві замовлень для війська

Півтори сотні працівників Сумської ткацької фабрики готуються оголосити безстроковий страйк через те, що місцева митниця блокує поставки сировини для виробництва їхньої продукції.


Про це ідеться в сюжеті програми «Особливий погляд», пише сайт «24 каналу».


Автори програми описують схему вимагання хабарів керівництвом Сумської митниці у підприємців, які імпортують тканини і сировину для виробництва пледів та інших товарів, зокрема, й одягу для війська. Зокрема, у сюжеті йдеться про те, що начальник митниці Олександр Щуцький вимагав 12 тисяч доларів з машини для продовження роботи підприємців через Сумську митницю. Після відмови від такого «співробітництва» імпортерам почали безпідставно завищувати митну вартість і блокувати розмитнення автомобілів.


У сюжеті йдеться, що на Сумській митниці застрягли 20 машин, в кожній – 20 тонн товару. Кожен день простою машин коштує 100 доларів, тобто, за весь «караван» – 2000 доларів в день, тож за місяць – 60 000 доларів чистих збитків лише на логістиці.


Сумська текстильна фабрика – це два підприємства («Пандеон» і «Вултекс-С»). Її створили на базі Сумської суконної фабрики, заснованої ще в 1913 році. Зараз спеціалізується на виробництві пальтових тканин, пряжі і пледів. 50% продукції – цивільного профілю, ще половина – військового. Фабричні цехи розміщені в Сумах і селі Нижня Сироватка. У них працюють півтори сотні людей.


Зараз на фабриці майже не залишилося радянського обладнання – власники купують європейське. Більшість цехів – у селі Нижня Сироватка, і для місцевих зарплата у 8 тисяч гривень – достойна платня. Втім, Сумська митниця наполегливо руйнує таке крихке благополуччя, нарікають люди. Зараз на фабриці грошей людям не платять. Через це люди виходили на акції протесту під вікна начальника Сумської митниці. Нині на фабриці готуються до безстрокового страйку. У компанії є 90 днів на оскарження дій та скасування рішень Сумської митниці в центральному апараті ДФС. Якщо і тут правди не доб’ються, обіцяють піти до суду.


Сумські ткачі також хочуть звернутися в ДБР, оскільки ідеться не просто про господарську суперечку, а кримінальний злочин – вимагання хабарів. А скандал вже став міжнародним – стурбоване посольство Туреччини, адже Сумська митниця заблокувала продукцію їхніх фабрик.


Як повідомляли, заступник голови ДФС (у 2015 році) Костянтин Лікарчук пояснив, як від однієї митниці до іншої може змінитись ціна товару.

Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/17/koruptsiynyy_skandal_u_sumah_mytnykiv_zvynuvatyly_u_zryvi_zamovlen_dlya_1553417”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Топовые новости