Нововведення в українських школах 2019: чого чекати 1 вересня

Лише два тижні залишилося до початку нового навчального року. 1 вересня сотні тисяч дітей знову сядуть за парти. Для когось навчальний рік 2019-2020 буде першим у житті, хтось вже закінчує школу. У цьому навчальному році на українську школу чекають деякі нововведення. Це не нова програма, адже програму Нової української школи ввели в минулому році, але деякі зміни таки є. “Народна правда” зробила огляд того, що чекає учнів уже в вересні.


ЗмістСкасовано конкурсний набір до першого класу


Ця норма існує ще з минулого року. Першокласники зараховуються до навчального закладу відповідно реєстрації. Водночас жодного значення не має статус школи (загальноосвітня, спеціалізована, гімназія, ліцей). Як і в минулому навчальному році, батьки мали змогу написати заяву про прийняття в іншу школу, не за пропискою, але вчитися там діти можуть лише за наявності вільних місць. Якщо такі є, а заяв надійшло більше, то можливе проведення конкурсу.


Нововведення в українських школах 2019: чого чекати 1 вересня
У школу будь-якої категорії приймають виключно за пропискою


Скасування шкільної форми, введення світловідбивних жилетів


Одним із перших рішень новообраного президента України Володимира Зеленського, було скасування указу про обов’язкову шкільну форму. Обов’язкову шкільну форму ввели в 1995 році, відповідний президентський указ був підписаний Леонідом Кучмою. У червні цього року батьки склали петицію президенту України про скасування шкільної форми. Аргументація проста: адміністрації шкіл зобов’язують купувати одяг у “своїх” постачальників за завищеними цінами. Президент задовольнив прохання українських батьків. Тепер, що одягти в школу, вирішує сама дитина і її батьки, а адміністрація навчального закладу на це рішення вплинути вже не зможе.


За рішенням Кабінету міністрів України, з 1 вересня 2019 року учні молодшої школи, з 1-го по 4-і класи, у темний час доби будуть зобов’язані носити світловідбивні жилети. Мова йде про пересування дітей по дорозі в школу і додому, переважно в зимовий період. Такий захід було введено з метою забезпечення безпеки дітей на автошляхах, оскільки кількість ДТП, у яких постраждали діти, за останні кілька років збільшилася в рази. Світловідбивні жилети будуть індивідуальними, а видавати їх планують безкоштовно.


Нововведення в українських школах 2019: чого чекати 1 вересня
Світловідбивні жилети українські школярі отримають безкоштовно


Ідентифікація за допомогою електронного учнівського квитка


Електронний учнівський квиток повинні отримати всі столичні школярі з 1 вересня 2019 року. Таке нововведення є засобом контролю батьків за пересуванням дитини. Скачавши на смартфон спеціальний мобільний додаток, створивши особистий кабінет, батьки бачать де знаходиться їх дитина в дану секунду.


Щоб отримати електронний учнівський квиток, батьки школяра повинні:


  • зареєструватися на Порталі надання електронних послуг (https://my.kyivcity.gov.ua/), використовуючи кваліфікаційний електронний підпис або BankID для підтвердження своїх даних;
  • відправити заявку на замовлення квитка (внести дані про дитину в Особистий кабінет киянина).


На друк електронних учнівських квитків із бюджету столиці виділили кошти. У разі втрати квитка, його можна відновити, але вже за власні гроші.


Нововведення в українських школах 2019: чого чекати 1 вересня
У Києві в 2019 році вводять електронний учнівський квиток


Мультипрофільне меню шкільних їдалень


КМДА до завершення 2019-2020 навчального року планує ввести в столичних школах мультипрофільне меню. Мова йде про введення системи харчування “шведський стіл”. Вартість харчування та набір продуктів залишаться незмінними, а от форма подачі буде іншою. Рецепти для шкільних їдалень розробив відомий кулінар, переможець телешоу “МастерШеф” Євген Клопотенко. Він зазначив, що рецептура страв шкільного меню не змінюється вже 28 років. Існує думка, що на 15-20₴, смачно і ситно нагодувати дитину не можна. Клопотенко довів зворотнє, що з цього вийде, – чекати залишилося недовго.


Зміни, що стосуються навчального процесу


Із цього навчального року відбудуться деякі зміни в самому навчальному процесі. Наприклад, батьки можуть перевести дитину на індивідуальне навчання лише написавши заяву на ім’я директора школи. Оцінювання буде проводитися двічі на рік (передбачені підсумкові контрольні роботи). Учителі складають для дитини на домашньому навчанні спеціальний план. Хоумскулинг ввели для часто хворіючих дітей, тих, хто не може повноцінно відвідувати шкільні заняття через професійні заняття спортом, музикою тощо. В перспективі, індивідуальна освітня траєкторія навіть припускає можливість вивчення деяких предметів у інших закладах, наприклад, тієї ж музичної або спортивної школах. Тоді це буде враховуватися у його шкільній програмі.


Підраховано, що станом на 2019 рік, на індивідуальному навчанні перебуває 54 тисячі українських дітей.


Нововведення в українських школах 2019: чого чекати 1 вересня
Хоумскулинг набирає в Україні все більшої популярності


Батьки дітей із особливими освітніми потребами отримають право супроводжувати їх у школі.


Тепер проводити уроки в школах можуть не лише професійні педагоги, але й фахівці з профільною освітою. Мережева форма навчання покликана вирішити проблему нестачі вчителів. Викладач шкільного гуртка або інших установ, де займаються освітою дітей, може проводити повноцінний урок в школі та оцінювати знання.


Про комфорт учнів у новому навчальному році також подбали. Щоби не травмувати психіку школяра, уникнути проявів булінгу, – оцінки учнів є їх особистою інформацією. Успішність конкретної дитини не може бути розголошено перед усім класом. Педагог може сказати про оцінку загальними фразами: “добре”, “відмінно”, “намагався” тощо, не озвучуючи бал. Це стосується і батьківських зборів.


Не буде і дошок пошани для відмінників, які “прикрашають” собою холи практично кожного навчального закладу. У Міністерстві освіти вважають, що всі діти різні, але кожний володіє яким-небудь талантом. А отже – на дошці пошани повинні висіти фотографії всіх учнів, чого фізично зробити неможливо.


Зміниться у навчальному році 2019-2020 програма ЗНО з української літератури. Наприклад, із тестів приберуть питання, що стосуються таких творів, як: “Земля” Ольги Кобилянської, “Україна в огні” Олександра Довженка, “Гайдамаки” Тараса Шевченка та інших. І, навпаки, для обов’язкового прочитання ввели: “Захара Беркута” Івана Франка, “Кам’яний хрест” Олеся Гончара, інші твори.


Нововведення в українських школах 2019: чого чекати 1 вересня
Маса нововведень чекає українську школу з 1 вересня 2019 року


Підвищення зарплат освітянам


Із 1 січня 2020 року педагогам у черговий раз підвищать зарплату. Підвищення буде істотним: від 20 до 70%. Нагадаймо, що ЗУ “Про освіту” передбачається підвищення зарплат педагогам до рівня 4 прожиткових мінімумів до 2023 року. Тепер усіх педагогів поділять на три групи:


  • педагогічні працівники (7 підгруп);
  • науково-педагогічні працівники (5 підгруп);
  • наукові працівники (4 підгрупи).


Особливий акцент в уряді зробили на молодих педагогів. На думку колишнього прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, таким чином необхідно підвищувати престиж професії та заповнити кадрами масу вакансій в українських навчальних закладах. Із наступного року зарплата молодого вчителя буде не менше 7,5 тис.₴, а досвідчений педагог вищої категорії отримуватиме більше 10,5 тис.₴ Водночас, молодий учитель може отримувати надбавки у вигляді 10% – за престижність і 20% – за перевірку зошитів. Зарплата у такому випадку зросте до 8800₴


Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/08/14/novovvedenyya-v-ukraynskyh-shkolah-2019-chego-zhdat-1-sentyabrya/”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Топовые новости