Причетні до знищення Радіопередавального центру в Броварах покарані не будуть, - Генпрокуратура

Радіопередавальний центр у Броварах до знищення Радіопередавальний центр у Броварах до знищення

Національна поліція закрила кримінальне провадження щодо захоплення земельної ділянки і знищення Радіопередавального центру в Броварах


Про це йдеться у відповіді Генеральної прокуратури на запит "Українських Новин", передає інформаційний портал "Моя Київщина".


Зазначено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції проводилося досудове розслідування справи про захоплення в 2013 році земельної ділянки площею 115 га і знищення стратегічного підприємства – Радіпередавального центру в Броварах, вартістю близько 120 млн гривень.


Підозри були висунуті юристам і адвокатам Анатолію Гуньку, Тарасу Лавриненку, Ігорю Калиниченку, а також колишньому виконувачу обов’язків Держгеокадастру в Київській області Станіславу Губіну, екс-арбітражному керуючому і директору Радіопередавального центру Сергію Буличову, екс-голові Держспецзв’язку Геннадію Рєзникову і колишньому в.о. керівника Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) Костянтину Захаренку.


Правоохоронці підозрювали їх за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, скоєне в особливо великому розмірі у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, скоєному в складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, скоєному в особливо великому розмірі у складі злочинної організації) Кримінального кодексу.


— сказано у відповіді Генпрокуратури.Довідково:


Будівництво Броварського радіопередавального центру почалося в 1931 году. Центр складався з 2 веж-антен і 10 малих радіо-експериментальних веж, найвища з них була 260 метрів.


Радіоцентр, крім передачі метеозведень, забезпечував зв’язок з риболовецькими кораблями в Індійському і Атлантичному океанах.


У 1972-1973 роках на об’єкті побудували ще одну технічну будівлю і змонтували новий потужний передавач "Борей" з антеною .


Потужності радіовишок і передавального центру входили в мобілізаційного плану держави на випадок війни чи надзвичайної ситуації. Передавачі радіоцентру могли здійснювати радіомовлення на довгих хвилях по всій території України.


У 2013 році Радіопередавальний центр був демонтований, а земельні ділянки – продані підприємствами бізнесмена Віктора Поліщука.


У березні 2018 року правоохоронці затримали 7 осіб за підозрою в захопленні земельної ділянки державного підприємства "Радіопередавальний центр" в Київській області, 5 з них були арештовані, ще 2 – відправлені під домашній арешт.Джерело статті: “http://mykyivregion.com.ua/2019/05/14/prichetni-do-znishennya-radioperedavalnogo-centru-v-brovarah-pokarani-ne-budut-genprokuratura/”