Як ти можеш допомогти дітям з аутизмом?

Незабаром у громадському транспорті Львова будуть наліпки, прочитавши які люди зможуть дізнатись важливу інформацію про дітей з аутизмом, тобто розладами аутистичного спектру (далі – РСА).


Це стало можливим завдяки підтримці ЛМР, ГО Варта1, НРЦ Довіра і особисто депутата Ігоря Зінкевича. У наліпках – дуже коротко, я ж спробую детальніше пояснити те, що ми, батьки дітей з РСА, хочемо донести до людей.


<nbsp;>


Деякі діти з РСА почуваються некомфортно (це якщо дуже м’яко висловитись) у публічних місцях, наприклад, у громадському транспорті. Через скупчення незнайомих людей, тисняву чи гучні звуки. І щоб абстрагуватись від неприємних відчуттів, вони можуть захищатись стереотипними рухами. Це такі характерні повторювані рухи, у кожного різні – це може бути підстрибування, змахи кистями рук, маніпулювання певними предметами та ін. Це допомагає їм заспокоїтись. Але іноді не допомагає, і діти з РСА починають злитись. Збоку це може виглядати, як істерика «невихованої» дитини. Батьки просять людей не казати гострих зауважень, спробувати не звертати уваги і допомогти, якщо про це попросять.


Також у дітей з РСА вестибулярний апарат працює по-іншому: вони можуть не розуміти, що потрібно постійно триматись за поручень, під час різких поворотів чи гальмування їм дуже складно згрупуватись, щоб не впасти, у них несформоване відчуття рівноваги та координації на рівні правої та лівої частин тіла. Саме тому у транспорті їм краще сидіти. Батьки просять поступатись місцем, незважаючи на вік дитини.


Хочу зауважити, що не для всіх дітей з РСА характерна така поведінка. Насправді такі діти дуже різні, і я б не бралась узагальнено давати поради, які підійдуть усім. Ні, все дуже індивідуально.


І ще надзвичайно важлива інформація! Деякі діти з РСА не вміють висловити свої побажання. А оскільки вони часто є імпульсивними, то можуть спонтанно піти туди, куди їм хочеться в цей момент. Тож, на жаль, іноді трапляється, що діти з РСА губляться. Вони можуть заблукати і не знайти дорогу додому, а спитати у чужих людей не вміють. Батьки просять людей не бути байдужими і звертати увагу на дитину, яка дивно поводиться (стереотипні рухи) і йде сама без супроводу дорослого. Діти з РСА зовнішньо не відрізняються від нормотипових (звичайних) дітей. Втім, у підлітковому віці у деяких дітей можна помітити «байдужий» вираз обличчя, чи навпаки невідповідну до даного моменту емоцію – наприклад, сміх без очевидної причини. Чи якісь незвичні фрази, чи посвистування. Тому батьки просять зупиняти дитину і питати, де її мама. Якщо дитина не відповідає, або не може дати відповідь по суті, то не залишайте її саму і викликайте поліцію.


Від небайдужості людей може залежати здоров’я чи навіть життя дитини!


Тож будьмо толерантними і не байдужими!


Ти справді можеш допомогти!


Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/26/yak_ty_mozhesh_dopomogty_dityam_z_autyzmom_1561095”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Топовые новости