Де ж вільна торгівля з ЄС? В уряду Гройсмана вимагають скасування квотного принципу

Україна не дійшла до того, щоб вимагати в Європи зняття квот на експорт продукції. Бо ми очікуємо грошей від Євросоюзу. А для того, аби знімати обмеження, треба демонструвати певну жорсткість.


Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заслужений економіст України Олексій Плотніков.


Гість програми зауважив, що в питанні доступу до європейських ринків у нас проблема навіть не в конкуренції, а в тому, що для України зберігається квотування, в тому числі промислової групи товарів. І це є жахливим обмеженням.


«Ми всі знаємо, що протягом першого тижня січня вичерпується річна квота на мед. До Угоди про асоціацію і до того, як Україна стала членом СОТ, були певні обмеження, а зараз вони пов’язані з квотуванням», – зазначив експерт.


Зокрема ведуча програми поцікавилася, де українське лобі щодо зняття цих обмежень, бо видно натомість російське — щодо зняття санкцій. Пан Плотніков відповів, що це питання досить складне, бо для того, аби лобіювати і знімати обмеження, треба демонструвати певну жорсткість до Європи.


«Але Україна постійно прив’язана до Європи і просить допомоги й підтримки в конфлікті з РФ. Коли Україна щось постійно вимагає від ЄС, то одночасно демонструвати жорсткість не вдається», – вважає Плотніков.За його словами, виявляється що певна політична підтримка, яка була протягом п’яти років, принаймні її вигляд, захмарила відстоювання Україною національних інтересів, насамперед в економічній сфері.


«Україна не дійшла до того, щоб сказати: «Зніміть квоти, дайте нашій продукції піти на європейський ринок». Тому що ми очікуємо грошей від Єврокомісії, і що Євросоюз нас підтримає. Ми багато в чому залежні від Європи», – пояснив гість програми.


Нагадаймо, що Україна увійшла до трійки найбільших експортерів курятини в Євросоюз. Експорт курятини за чотири місяці 2019 року зріс майже на 12% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/07/12/de_zh_vilna_torgivlya_z_yes_v_uryadu_groysmana_vymagayut_skasuvannya_kvotnogo_1605515”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Топовые новости